Daisypath Happy Birthday tickers

Daisypath Happy Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

10 Eylül 2009 Perşembe

Yeni mamalar..

Bebeğim,
Kaşık maması ve şeftaliden sonra bugün karpuza da geçtik. Onu da bir güzel yemişsin ya seni artık kimse hiçbirşeyden mahrum bırakamaz:) Kaşık maması ile meyveyi karıştırıp vermeye başladık. Üzerine bir kaç kaşık suyunu da içiyorsun tabiki.

Bu akşam nedense 7:30 gibi uykun geldi ve babanın kucağında uyuyup kaldın. Sonra yatağına götürdük seni. 1 saat sonra uyandın ve bakışların bir hoştu. Uyumak istiyordun hala.. Aygın baygın uyumaya devam ettin. Bu akşamlık banyo seansımız iptal oldu. Hadi bakalım yarın bıcı bıcı yapacağız artık..

7 Eylül 2009 Pazartesi

6. Ay: Kalıbımızdan sıyrılıp özgürleştiğimiz gündür bugün!

Canım benim,

Bugün 6. ayını bitirdin. Doktor kontrolümüze gittik. Geçen aya göre 430 gr almışsın. Boyun ise 2 cm uzamış. İdrar tahlili için numune verdik. Bizi çok bekletmeden çişini yaptığın için teşekkür ettik sana:) Sonuçlarımızı yarın alacağız. İnşallah birşeyin çıkmayacak. Doktor genel muayene sonrası herşeyin yolunda olduğunu söyledi.

6. ayını artık geride bıraktığımızdan bu ay ek gıdalara başlayacabileceğiz. İlk olarak şeftali ile başlamayı planlıyoruz. Yazın güzel meyvelerinden faydalanmak gerek. Hem de yarın başlıyoruz. 2-3 gün şeftali yedikten sonra başka meyvelere geçeceğiz. Böylelikle herhangi bir yiyeceğe alerjin varsa anlayabileceğiz. 7. ayda ise kahvaltıya başlayacakmışız. Çok heyecanlı bir keşif maratonu yaşayacağız seninle:)

Dün sütlü pirinçli kaşık mamasını denedik. Sanki her zaman yediğin birşeyi yiyormuşçasına güzel güzel yedin. Üstüne bir kaç kaşık su verdim. Normalde bebekler suyun tadını beğenmezler ve yüzlerini buruştururlar diye duymuştum ama sen sanki doğduğundan beri su içiyormuş gibi suyu da içtin! Biraz şaşırttın bizi yani kuzucum:) Bugün babaannenden de uslu uslu yemişsin 1 yemek kaşığı sütlü pirinçli mamanı. Aferin sana bıdığım. Ben yemek konusunda senden çok umutluyum. Hamileyken herşeyi yemen için değişik şeyler yemeye çalışmam ve seninle bu konuda bol bol konuşmam işe yarayacak gibi geliyor bana. Biz yemek yerken ağzımıza bakıp şapırdanmanın başka açıklaması olmasa gerek:)

6 Eylül 2009 Pazar

Ahlatlıbel'de kahvaltı..

Bebeğim, dün sen, ben ve babaannen aldık mamalarımızı ve Ahlatlıbel yollarına koyulduk. Merak etme öyle uzak bir yere gitmedik. Evden çıkıp arabaya bindikten 10 dk sonra varmıştık bile! Çok nezih, rahatlatıcı ve oksijen dolu bir ortamda birkaç saat geçirdik. Bir çam ağacının altına örtümüzü serdik. Seni de yatırdık örtünün üzerine. Çok güzel coştun diyebilirim. Çığlıklarınla 'iyiki getirdiniz beni buraya' der gibiydin. Gülücükler saçtın etrafa. Etrafta uçuşan çok güzel uçurtmalar vardı. Çoğunlukla çocuklu aileler vardı etrafta. Seneye oraya gittiğimizde etrafta pıtı pıtı dolanacaksın. Biz de arkandan koşturuyor olacağız sanırım:)

Bugün akşam ütü yaparken kahkaha performansın harikaydı. Sevmediğim ütü seansımı şenlendirip ütüyü bitirmeme yardımcı olduğun için teşekkür ederim:)